Nazwa forum

Opis forum


#1 2008-11-06 16:29:35

martka

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-11-06
Posty: 8
Punktów :   

Powitanie i pomysł:)

Heloł:) widzę, że forum się jeszcze nie rozkręciło, więc na dobry początek dorzucam nowy wątek, do przemyślenia przed najbliższym spotkaniem. Myślałyśmy i myślałyśmy ostatnio z Olą nad imprezami i różnymi działaniami, w które moglibyśmy się zaangażować. Pomysły powstały dwa, a w zasadzie nawet trzy, ale jeden został wstępnie wysondowany i odzewu brak:)
Pomysł nr 1:
Helsińska Fundacja Praw Człowieka organizuje co roku Międzynarodowy Objazdowy Festiwal Prawa Człowieka w Filmie. Robią to w różnych miastach Polski, we współpracy z lokalnymi organizacjami. Może by ich ściągnąć do Rzeszowa w przyszłym roku?
http://www.watchdocs.pl/ - tutaj link do strony festiwalu.
Pomysł nr 2:
Moja kuzynka jest artystką i tworzy w obszarze hmm, chyba ogólnie ujętych sztuk wizualnych. Ostatnio realizuje projekt Plus Minus Faza Rem, który polega na wyświetlaniu w miastach na ekranach, na których zazwyczaj lecą reklamy, godzinnego filmu. Dzieje się to o północy i jest mocno kameralne, bo pora dziwna i w oczy się nie rzuca, ale jest to całkiem fajny projekt. Projekcje były już w Warszawie i Poznaniu. Pomyślałam - może by w Rzeszowie. Rozmawiałam z nią na ten temat i jak najbardziej jest chętna, tylko to byłoby możliwe o ile udałoby się znaleźć odpowiedni ekran. Jedyny, który może by się nadawał widziałam na Piłsudskiego na budynku Tepsy, na pewno świeci w nocy, ale jeszcze nie wiem, czy uda się na nim puścić film.
http://www.zolcinska.pl/ to jest link do strony, na której można zobaczyć ten projekt. Trzeba poszukać w tych czerwonych żyłkach Plus Minus i potem zakładki film oraz Faza Rem.
Pomysł nr 3:
Jakiś czas temu na NGO. ukazało się ogłoszenie, że stowarzyszenie lambda szuka na Podkarpaciu partnera do realizacji projektu Żywa Biblioteka. Rozmawialiśmy chyba z Jarkiem o tym na ostatnim spotkaniu. Napisałam do nich, ale nic nie odpisują, a ogłoszenie zniknęło.
Pozdrawiam wszystkich, których już znam i tych, których jeszcze nie znam. Do zobaczenia we wtorek
Marta

Offline

 

#2 2008-11-12 10:40:58

mysli

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-10-28
Posty: 11
Punktów :   

Re: Powitanie i pomysł:)

Tak na świeżo, do pomysłu nr 2:
Nie kojarzę tego ekranu o którym wspomniałaś, ale za to mam nowinkę, bo znajomi są na kunie ekranu, który nadawałby się idealnie na taki pokaz, co do umiejscowienia, to tego jeszcze nie wiem gdzie i kiedy stanie (albo zapomniałem). Ekran oczywiście do celów reklamowych - jednak myślę, że udałoby się z nimi dogadać i projekcja wcale nie musiała by być w późnych godzinach wieczornych. W najbliższym czasie pogadam z nimi na ten temat i dam znać co i jak.


...no to z tego co się dowiedziałem, to ekran już prawie mają i za jakiś miesiąc, może dwa będzie już działał, tyle że jeszcze nie wiem w którym miejscu.
Temat więc jak najbardziej otwarty

Ostatnio edytowany przez mysli (2008-11-12 22:28:26)


i niech mi ktoś powie, że uprawiam lobbing

Offline

 

#3 2008-11-15 11:25:49

martka

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-11-06
Posty: 8
Punktów :   

Re: Powitanie i pomysł:)

Hej, właśnie ideą tego projektu jest to, że projekcja jest w późnych godzinach nocnych, a konkretniej o północy - bo to faza REM:)
Bardzo fajnie w tym ekranem, ciekawa jestem, gdzie on będzie

A festiwal Watch Docs - prawa człowieka w filmie, jak się okazuje, jest organizowany w tym roku w Rzeszowie, we współpracy z Wyższą Szkołą Prawa i Administracji i będzie 27-29 listopada. Pozostaje tylko wybrać się na filmy:)

Ostatnio edytowany przez martka (2008-11-18 22:00:56)

Offline

 

#4 2008-11-25 17:20:15

ola

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-11-25
Posty: 7
Punktów :   

Re: Powitanie i pomysł:)

Witajcie!
Mam nadzieję,że ekran uda się załatwić i zrealizujemy projekt. Biorąc pod uwagę godzinę oraz porę roku poza art-motivem może zjawi się garstka studentów żądnych ekstremalnych wrażeń  estetycznych i termicznych:-).Myślę jednak,że warto mimo wszystko,bo raz - nowa jakość w naszym mieście,a dwa - fajna inicjatywa do naszego dorobku.
Ola

Offline

 

#5 2008-12-08 21:31:44

mysli

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-10-28
Posty: 11
Punktów :   

Re: Powitanie i pomysł:)

Z nowości ekranowych: umiejscowienie zdaje się, że na przeciwko uniwerku, koło millenium.
Ale termin się chyba przeciąga, więc będzie trzeba poczekać


i niech mi ktoś powie, że uprawiam lobbing

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.bollywood-indie.pun.pl www.motodawcy.pun.pl www.naszaklasa2c.pun.pl www.warbrotherhood.pun.pl www.javagsm.pun.pl